Aktuality
24.06. 2015
Dort od paní starostky

Jako poděkování za spolupráci na schváleném projektu pro vybudování dětského hřiště u školy nám paní starostka nechala upéci a přinesla do školy velký dort. Abychom věděšli, proč jsme ho dostali, vypadal jako zmenšené hřiště pro děti.

Byl krásný a moc dobrý! Děkujeme!

Další fotografie zde.


16.06. 2015
Víčka pro Moničku

Už čtvrtým rokem sbíráme víčka z PET lahví, abychom pomohli dětem s postižením a jejich rodičům trochu usnadnili finančně náročnou péči. Víčka jsme vozili pro Ládíčka do Klobouk a Tomáška z Lidečka.

Nyní jsme se rozhodli pomoci Moničce, jejíž maminka pochází ze Študlova.

Další informace ohledně sběru víček a poskytnutí pomoci si přečtěte v přiložených dokumentech.

více zde...
14.06. 2015
Školkový výlet

Ve středu 17. června 2015 se s dětmi vydáme na dobrodružné putování za pokladem ke skřítkovi Skalníčkovi. 

Pojedeme autobusem do Lidečka pod Čertovy skaly v 8:50 hod. a vrátíme se autobusem v 11:29 hod. zpět do Študlova.

Do školky tedy přiveďte své děti normálně do 8:00 hod. Ještě stihneme i ranní svačinku ve školce.

Pod skalami na nás bude čekat skřítek Skalníček od kterého možná dostaneme poklad =) Po vyjednávání se skřítkem si koupíme v Motorestu ledňáčky na osvěžení a na paloučku pod skalami posvačíme.

Po návratu do školky již zasedneme k pozdnímu obědu, po kterém si na chvilku odpočineme u pohádky v postýlkách. 

Společné odpoledne pak zakončíme malou procházkou do "horňanska" obce a malým překvapením (ukázka hasičské techniky a prohlídka študlovské hasičské zbrojnice).

Své děti si pak ve školce můžete vyzvednout v 15:30 hod.

Na celý výlet vybíráme 50 kč. (v ceně jsou náklady spojené s dopravou do Lidečka, zakoupením ledňáčků a obsahem pokladu pro děti).

Děkujeme a těšíme se =)


06.06. 2015
Barevný týden

Týden 8. 6. - 12. 6. - Barevný týden - tento týden budeme každý den oblečeni v jiné barvě. Oblečte děti každý den v těchto barvičkách:

Po - Zelená

Út - Červená

St - Modrá

Čt - Žlutá

Pá - Bílá

Oblečení může být jakékoliv na běžné dovádění ve školce (punčošky, kraťásky, tričko, šatičky, košilka, tepláčky...jak se podaří). V barevné kombinace budeme celý den. Na pobyt venku se klidně převlečeme. Spestříme si tak jeden z posledních týdnů v MŠ a budeme si tak společně více přibližovat poznávání barviček. =)

 

26.05. 2015
Co nás čeká příští týden...

1. Pondělí 1. 6. - od 9:00h - psí Canisterapie - předvádění toho, jak lze pracovat s pejsky a co se dokáží naučit. Vybíráme 20 Kč.

2. Středa 3. 6. od 9:00h závěrečné focení MŠ i ZŠ (tříd i jednotlivců a skupinek). Velká fotka třídy (18 x 13 cm) stojí 25 Kč; jedna fotka jednotlivce nebo skupinky (10 x 15 cm) stojí 15 Kč. Na přiložený papír v MŠ prosíme zapište, jak chcete vaše dítě nechat vyfotit (samotné; se sourozencem; se kterým kamarádem/kamarády; s paní učitelkou/učitelkami). Ráno v den focení přiveďte děti do třídy učesané a oblečené tak, jak chcete, aby se vyfotily.

3. Pátek 5. 6. - Pasování předškoláků na školáky + přespávání předškoláků v MŠ - akce začne v 17:00h na školkovém hřišti společným táborákem i s dětmi ze ZŠ. Na táborák dejte prosíme dětem 1 - 2 špekáčky + pečivo a malou svačinku na pozdní večer. Po táboráku bude společný program pokračovat slavnostním pasováním předškoláků na školáky (vybíráme 100 kč - v ceně jsou dárečky a překvapení pro pasování); malou vycházkou kolem školy a zábavným podvečerem ve školce. Večer pak zakončíme pohádkou a společným spaním v MŠ. Na spaní potřebují děti pouze pyžámko. S předškoláky i dětmi ze ZŠ budou ve školce spát obě školkové paní učitelky a p. uč. Tomanová ze školy. Děti prosíme přiveďte ve vašem doprovodu a také si je pak v sobotu ráno vyzvedněte.

4. Sobota 6. 6. - Dětský den - na fotbalovém hřišti. Akce organizovaná obecním úřadem; hlavním organizátorem je pan Josef Chovanec. 

14.05. 2015
Den Matek

Milé maminky, zveme Vás na oslavu Vašeho svátku, a to:

v Ne 31. 5. 2015 ve 14:00 hod. v KD Študlov.

Srdečně jsou zváni i tatínkové, babičky, dědečkové a ostatní příbuzní.

Občerstvení je zajištěno.

Těšíme se na Vás =)

více zde...