Proběhlé akce
09.04. 2024
TRAVIČKA ZELENÁ

Další téma s názvem Travička zelená je za námi a její součástí bya tato podtémata: Ptáček Zpěváček našel první jarní kytičky, Pozorujeme broučky s ptáčkem Zpeváčkem, Jak ptáček Zpěváček maloval vajíčka a Velikonoční beránek pro ptáčka Zpěváčka. S dětmi jsme se tak učili o květinách a jejich růstu, změnách v počasí, seznámili jsme se s probouzejícím se životem v trávě a také jsme si povídali o významu Velikonoc a vyzkoušeli si různé velikonoční tradice a tradice spojené s vítáním jara, jako je třeba vynášení moreny. Během měsíce nás navštívil lektor hry na africké bubny a děti si mohly vyzkoušet bubnování v různých rytmech, byli jsme pozvání do mysliveckého kroužku a také k nám přijelo divadélko Bublanina s pohádkou V trávě. Téma jsme zakončili Velikonočním tvořením. Děkujeme Všem, kteří se zúčastnili. :) Na fotky se můžete podívat zde.

13.03. 2024
HUBOVAL VRABČÁK NA ZIMU

Uplynulé téma zahrnovalo 3 podtémata a to: Čím bys chtěl být ptáčku Zpěváčku?, Poznáváme hodiny s ptáčkem Zpěváčkem a Ptáček Zpěváček poznává noty. Děti se tedy dozvěděly více o masopustu, povoláních a také vyjádřily, čím by chtěly být v dospělosti, naučily se více o ročních obdobích nebo měsících a také se děti učily poznávat různé hudební nástroje a měly možnost si na ně zahrát i podle barevných not. Proběhla pěvecká soutěž, při níž všechny děti překonaly svůj strach z vystoupení a zúčastnili se :). V neposlední řadě jsme se však připravovali nácvikem tanečků na Dětský karneval, který proběhl 2. 3. a děti se na něj velmi těšili. Na fotky z tohoto období se můžete podívat zde a na fotky z karnevalu zde.

13.02. 2024
MY TŘI KRÁLOVÉ

V novém roce nás čekalo další téma My tři králové, které zahrnovalo podtémata Setkání tří králů s ptáčkem Zpěváčkem, Ptáček Zpěváček bruslí se sněhulákem, Jak ptáček Zpěváček letěl do pohádky I., Jak ptáček Zpěváček letěl do pohádky II. a Stopy ptáčka Zpěváčka ve sněhu. Děti tak např. získaly spoustu informací ohledně svátků tří králů nebo zimních sportů, seznámily se s tradičními pohádkami a pohádkovými bytostmi nebo se naučily, jak pomáhat v zimě zvířátkům. Nechyběly ani projektové dny a společeně jsme si tak užili Tříkrálový den a Pyžamovou party. Také jsme s dětmi zašli ke krmelci dát zvířátkům nějaké dobroty. Na fotky se můžete podívat zde.

09.01. 2024
PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA

Toto období se vyznačovalo především velkým očekáváním. Děti se se postupně připravovaly na Mikulášskou besídku, Rozsvícení vánočního stromu, Vánoční besídku a samozřejmně se těšily na Ježíška. Velkým zážitkem pro děti byl Čertovo-andělíčkový den, Pečení pánů a projektový den s Klimáčkem. Mimo tyto aktivity se děti zapojily do výzdoby třídy a každý den jeden šťastlivec plnil úkol z adventního kalendáře. S dětmi jsme si vyzkoušily i různé vánoční zvyky. Adventní čas v mateřské škole byl velmi příjemný a sváteční, a děti si tak podtémata Ptáček Zpěváček se čerta nebojí a Jak se ptáček Zpěváček těšil na Vánoce velmi užily. Na fotky z tohoto tématu se můžete podívat zde.

08.12. 2023
ZLATÝ LÍSTEK Z JAVORA

Uplynulé téma bylo velmi pestré. Navštívil nás kouzelník, uskutečnili jsme veřejnou akci Světýlka na cestách, navštívili jsme hřbitov, abychom uctili památku zesnulých a ve školce proběhly projektové dny Halloweenský den a Svatomartinský den. Dětem byla ve školce představena podtémata Světýlka na cestách, Ptáček Zpěváček se potkává se Sv. Martinem, Učíme se o lidském těle, Ptáček Zpěváček stůně a Pozorujeme první sníh s ptáčkem Zpěváčkem. Děti se tak dozvěděly mnoho informací o svátku Dušičky, Halloweenu i svátku Dia de los muertos, o legendě o Sv. Martinovi a jaké se s tímto dnem poutají zvyky, jak vypadá naše tělo zvenku a zevnitř, kdo je to doktor a zubař, a proč jsou pro nás důležití a nebo také jak vlastně vzníká sníh a jaké je správné zimní oblečení. Fotky z tohoto období naleznete zde

21.11. 2023
PRŠÍ, PRŠÍ

V rámci tohoto tématu ve školce proběhla podtémata Ptáček Zpěváček létá s draky, S ptáčkem Zpěváčkem v barevném lese, Ve městě s ptáčkem ZpěváčkemLoučení ptáčka Zpěváčka s vlaštovkami. Děti se s těmito podtématy seznámily a vyzkoušely si spoustu aktivit a her. Naučily se nové informace o počasí, létajících dracích, podzimních znacích, o rozdílech mezi městem a vesnicí a přípravách zvířátek na zimu.  V tomto období se také uskutečnila Drakiáda a do školky za náma dorazilo Sférické kino, ve kterém děti měli možnost zhlédnout pohádku o životě v moři. Na fotky se můžete podívat zde.